XIII Niedziela Zwykła

  1. W piątek zakończył się rok szkolny 2021/2022 i rozpoczęły się letnie ferie. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim Parafianom, którzy udają się na wakacje życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku. Niech jednak pamiętają o udziale w niedzielnej Mszy Świętej i o codziennej modlitwie. Proszę także, aby biorąc udział we Mszy Świętej w letnie upały zadbać o godny strój, idąc do kościoła.  
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a w czwartek po porannej Mszy.  
  3. We wtorek w katedrze podczas uroczystych nieszporów nasi Parafianie: Państwo Krystyna i Aleksander Stachowiak, Barbara Wasyl i Mieczysław Paczkowski  zostaną odznaczeni przez Księdza Arcybiskupa medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis. Natomiast w środę, podczas uroczystej sesji Rady Miasta, nasz Parafianin Pan Profesor Wojciech Łączkowski zostanie ogłoszony honorowym obywatelem miasta Poznania. Składamy serdecznie gratulacje naszym wyróżnionym Parafianom.           
  4. W środę 29 czerwca przypada uroczystość św. Piotra i Pawła, patronów miasta Poznania i katedry. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zbierać będziemy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. W środę zapraszam na wspólne spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Posiedzenie Rad o godz. 19.15 w salce parafialnej.  
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługa sakramentalną od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Zapraszam zwłaszcza dzieci i młodzież, aby pojednali się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty i podziękowali za zakończony rok szkolny.     
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 zapraszam czcicieli Matki Bożej na drugie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Jeszcze do końca czerwca w Biurze Parafialnym, można zgłaszać dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz uczniów obecnych klas szóstych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.  
  9. W tym roku obchodzić będziemy 25 rocznicę utworzenia parafii oraz konsekracji naszego kościoła. Dlatego chcemy z tej okazji zorganizować we wrześniu festyn parafialny. Osoby, które chciałyby się włączyć w jego zorganizowanie proszę, aby zgłosiły się do zakrystii lub do Pana Sołtysa.
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego dziś z dodatkiem 5 minut z Bogiem i dla dzieci wakacyjny Mały Przewodnik z lekturą na wakacje.