XIII Niedziela Zwykła

  1. Podczas Mszy o godz. 12.00 dziękować będziemy wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz gronem pedagogicznym za zakończony rok szkolny i katechetyczny oraz prosić o szczęśliwe wakacje.
  2. Od dzisiejszej niedzieli kościoły mogą być wypełnione w 75% , dotyczy to zarówno miejsc siedzących jaki i stojących nie wliczając osób w pełni zaszczepionych Od ubiegłej niedzieli wierni są zobowiązani do uczestniczenia we Mszach niedzielnych i w święta nakazane. Pamiętajmy o tym obowiązku zwłaszcza podczas rozpoczynających się letnich ferii i wakacyjnych wyjazdów.
  3. Dzisiaj przeżywamy kolejny dzień nowenny przygotowującej nas na Nawiedzenie naszej parafii kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Od 1 sierpnia zostanie wznowiona peregrynacja obrazu Matki Bożej. W naszej parafii nawiedzenie będzie 2 i 3 października.
  4. We wtorek przypada uroczystość św. Piotra i Pawła, patronów Katedry Poznańskiej. Podczas sumy odpustowej o godz. 10.00 Ksiądz Arcybiskup odznaczy medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis naszego parafianina Pana Prof. Wojciecha Łączkowskiego, wieloletniego członka Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia. Tego dnia zbierać będziemy ofiary na Stolicę Apostolską.        
  5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do środy o 18.00
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. W sobotę o 9.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. 
  7. Jeszcze do końca miesiąca czerwca można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę i miejsce urodzenia oraz chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. Adres parafii: baranowo@archpoznan.pl
  8. Pragnę poinformować, że po 24 latach istnienia naszej parafii kościół w Chybach został w ubiegłym tygodniu wreszcie wpisany do księgi wieczystej jako nasza własność. Teraz czekają nas przygotowania do koniecznego remontu tej świątyni.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz wakacyjny Mały Przewodnik dla dzieci. Dzieci zapraszam po odbiór ostatniego obrazka z Owieczką Magdą.  
  10.  Zmarły nasze parafianki śp. Mirosława Lasocka z Chyb i śp. Krystyna Anioł z Baranowa. Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I *

RUSINEK Ardin, kawaler, rzym-kat., par. św, Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

GOLUSIK Natalia, panna, rzym-kat, par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

MICHALSKI Damian, kawaler, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

BONICKA Joanna, panna, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

SPIRALSKI Dawid, cywilnie związany, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

DEMBNIAK Zuzanna , cywilnie związana, rzym-kat. par. Matki Bożej Anielskiej – Skolimów

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.