XIII Niedziela Zwykła

 1. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła patronów Katedry i miasta Poznania. Suma odpustowa w poniedziałek o godz. 10.00. W tym roku będzie jej przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
 2. Wczoraj w katedrze zostali ustanowieni przez Biskupa lektorami trzej nasi ministranci: Szczepan Damasiewicz, Maksymilian Kalupa i Jan Bączyk. We wtorek  w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu Arcybiskup Metropolita włączy do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej dwóch naszych parafian: Krzysztofa Koniecko i Michała Wojciechowskiego. Gratulujemy całej piątce i życzymy gorliwości w służbie Panu Bogu i bliźnim.
 3. Od piątku dzieci i młodzież rozpoczęli letnie wakacje. Pomimo istniejącej jeszcze epidemii życzymy im i ich bliskim bezpiecznego odpoczynku. Proszę, aby pamiętać w tym wakacyjnym okresie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
 4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W czasie epidemii odwiedzam tylko tych chorych, którzy się zgłoszą i poproszą o wizytę kapłana w swoim domu.
 5. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, aby pojednane z Panem Bogiem rozpoczęły czas wakacji.
 6. Zapraszam jeszcze w poniedziałek i wtorek na nabożeństwo czerwcowe. W środę natomiast zapraszam na Nowennę do Świętej Rodziny.    
 7. Do końca czerwca można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. Adres parafii: baranowo@archpoznan.pl
 8. Biuro Parafialne czynne jest tylko w poniedziałek od 17.00 do 18.00
 9.  W przyszła niedzielę spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00.
 10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz Mały Przewodnik dla dzieci z książką o św. Rochu, który jest Patronem chroniącym przed epidemią. 
 11. Zmarł śp. Jerzy Przybylski, pogrzeb odbył się w piątek na Junikowie. Wieczny odpoczynek…