XII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich wiernych do udziału we Mszy wieczornej i procesji. W czasie oktawy po Mszy wieczornej procesje eucharystyczne wokół kościoła. Proszę panów o niesienie baldachimu, panie świec, dziewczynek o sypanie kwiatków, a ministrantów, seniorów i szafarzy o służbę liturgiczną. Wszystkim Parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, porządkując teren przykościelny, przygotowując ołtarze, biorąc czynny udział w uroczystej czwartkowej procesji składam serdecznie Bóg zapłać.   
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 wraz z uczniami szkoły podstawowej i ponadpodstawowej podziękujemy Panu Bogu za kończący się rok szkolny i modlić się o dobre i bezpieczne przeżycie ferii letnich. Proszę, abyście pamiętali podczas wakacji o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.   
 3. We wtorek o godz. 18.00 zapraszam dzieci zwłaszcza klas trzecich i czwartych na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych do salki parafialnej.
 4. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała przed procesją eucharystyczną. 
 5. W środę 22 czerwca po Mszy wieczornej i procesji ostatnie spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w salce parafialnej.  
 6. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Święta w Baranowie o godz. 18.30 i procesja eucharystyczna wokół kościoła.  
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Msza Święta o godz. 18.30, a po niej procesja eucharystyczna do ołtarza NSPJ gdzie zaśpiewamy litanię i odnowimy akt oddania NSPJ. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z uwagi na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Do końca czerwca w Biurze Parafialnym, można zgłaszać dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz uczniów obecnych klas szóstych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.  
 9. W tym roku obchodzić będziemy 25 rocznicę utworzenia parafii oraz konsekracji naszego kościoła. Dlatego chcemy z tej okazji zorganizować we wrześniu festyn parafialny. Osoby, które chciałyby się włączyć w jego zorganizowanie proszę, aby zgłosiły się do zakrystii lub do Pana Sołtysa.
 10. W związku z ćwierćwieczem istnienia naszej wspólnoty parafialnej na prośbę Księdza Proboszcza Ksiądz Arcybiskup w katedrze poznańskiej 28 czerwca, to jest w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła odznaczy medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis naszych Parafian: Państwo Krystynę i Aleksandra Stachowiaków, Panią Barbarę Wasyl oraz Pana Mieczysława Paczkowskiego. Jako proboszcz serdecznie dziękuję tym osobom za gorliwe zaangażowanie w życie i prace parafialne oraz gratuluję tego wyróżnienia.        
 11. Po Mszy dostępny można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.