XII Niedziela Zwykła

 1. Od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa udzielona przez biskupów wiernym od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
 2. Dzisiaj przypada 38 rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Poznaniu. Podczas Mszy na Łęgach Dębińskich papież wyniósł do chwały błogosławionych Urszulę Ledóchowską.
 3. Dzisiaj przeżywamy kolejny dzień nowenny przygotowującej nas na Nawiedzenie naszej parafii kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.      
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, poza czwartkiem, gdy nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy o godz. 8.00.
 5. We wtorek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Z uwagi na epidemię i nauczanie zdalne w tym roku szkolnym od października to przygotowanie było zawieszone. Dlatego obecność na wtorkowym spotkaniu jest obowiązkowa.
 6. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się wspólne spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii. Będzie miało ono miejsce w kościele.   
 7. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci i młodzież szkolną na Mszę dziękczynną o godz. 12.00 za ukończony rok szkolny i katechetyczny.
 9. Przez miesiąc czerwiec można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę i miejsce urodzenia oraz chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. Adres parafii: baranowo@archpoznan.pl
 10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 11. Zmarli nasi parafianie śp. Janina Kaczmarek z Chyb. Pogrzeb odbędzie się w środę o 13.30 w Kiekrzu i śp. Adam Michalski z Baranowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.45 w Poznaniu na Nowinie oraz śp. Danuta Konopka z Baranowa.  Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I *

RUSINEK Ardin, kawaler, rzym-kat., par. św, Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

GOLUSIK Natalia, panna, rzym-kat, par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo 

MICHALSKI Damian, kawaler, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

BONICKA Joanna, panna, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

SPIRALSKI Dawid, cywilnie związany, rzym-kat., par. św. Józefa Oblubieńca NMP – Baranowo

DEMBNIAK Zuzanna , cywilnie związana, rzym-kat. par. Matki Bożej Anielskiej – Skolimów

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.