XII Niedziela Zwykła

  1. Miesiąc temu zakończyliśmy Nowennę przygotowującą nas do Nawiedzenia naszej parafii przez kopię Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej. Niestety przez panującą epidemię do Nawiedzenia w wyznaczonym terminie nie doszło. Z grupą dziesięciu Parafian nawiedziliśmy 17 maja Matkę Bożą, która przebywa u Sióstr Klarysek w Pniewach gdzie w intencji Parafian odprawiłem Mszę Świętą. Data nawiedzenia nie jest na razie wyznaczona. Dlatego w jedną niedzielę miesiąca będziemy nadal jak w czasie Nowenny przygotowywać się do spotkania z Matką Bożą. Dlatego dzisiaj po Komunii Świętej odmówimy modlitwę zaproszenia.
  2. Wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli przez Oktawę Bożego Ciała i w uroczystość Serca Pana Jezusa we Mszach i procesjach eucharystycznych składam serdeczne Bóg zapałać za publiczny wyraz swojej wiary i miłości do Pana Jezusa.   
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 pożegnamy Pana Jana Jarczyńskiego, który w czerwcu kończy posługę kościelnego w naszej parafii.       
  4. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czwartek nabożeństwo po porannej Mszy. 
  5. Młodzież, klas pierwszych i ósmych, która przystąpi 10 września do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 19.15. Spotkanie będzie w kościele w Baranowie. Obecność obowiązkowa.
  6. We wtorek przypada Dzień Ojca, polecajmy w modlitwie opiece św. Józefa naszych Ojców, zarówno żyjących jak i zmarłych. 
  7. W środę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W  czwartek natomiast przypada wspomnienie Matki Bożej Świętogórskiej z Gostynia.  
  8. Jeszcze do końca czerwca można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. Adres parafii: baranowo@archpoznan.pl
  9. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci z książką o św. Rochu, który jest Patronem chroniącym nas przed epidemią.