XII Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Ojca, bądźmy wdzięczni Bogu Ojcu za naszych ojców, polecając ich w naszych modlitwach i okazując im swą wdzięczność za otrzymane z ich rąk dobro.  
  2. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej we wszystkich kościołach w Polsce jako wyraz ekspiacji za popełnione ostatnio w naszym kraju świętokradztwa i akty profanacji, klęcząc przed ołtarzem zaśpiewamy wspólnie Suplikacje.
  3. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę św. Apostołów Piotra i Pawła. Z uwagi na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  4. Zapraszam do udziału we Mszach Świętych i procesjach w czasie oktawy Bożego Ciała. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej wiary i miłości wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, który stał się dla nas pokarmem na życie wieczne.   
  5. Do piątku litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy w łączności ze Mszą Świętą wieczorną i procesją.
  6. Z uwagi na oktawę Bożego Ciała w środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza w Baranowie o godz. 8.00. W Chybach o 18.00 połączona z procesją eucharystyczną. W piątek o  18.30 w Baranowie Msza Święta z procesją i zawierzeniem się Sercu Pana Jezusa. Zapraszam gorąco wszystkich do udziału.      
  8. W najbliższą niedzielę w Katedrze Poznańskiej podczas Mszy Świętej o godz. 10.00  Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki odznaczy medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis Państwo Barbarę i Henryka Balcerków, którzy od 45 lat są przykładnym małżeństwem i rodziną, a przekazując grunt pod budowę kościoła i domu parafialnego w znaczny sposób przyczynili się do tego, że od ponad dwudziestu lat możemy jako rodzina parafialna gromadzić się na tym miejscu w Domu Bożym.
  9. Także w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 podziękujemy Pani organistce Annie Stoińskiej. Pani Ania zdecydowała, że z końcem czerwca kończy posługę organistki. Przez 25 lat towarzyszyła swą grą i śpiewem podczas liturgii, wpierw w Przeźmierowie, a następnie w naszej parafii. Niech Pan Bóg przez wstawiennictwo św. Cecylii Patronki organistów i św. Józefa, Patrona naszej parafii obdarza Ją potrzebnymi łaskami na dalsze lata życia.
  10. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli ferie letnie oraz wszystkim którzy rozpoczynają czas urlopów życzymy zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Niech ten czas będzie przeżyty z najbliższymi, ale również z Panem Bogiem.  

Z A P O W I E D Z I *

MICHAŁ DOMINIK STASIAK, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

ŻANETA KINGA STASZAK,panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo    

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

O G Ł O S Z E N I E    S P O Ł E C Z N E

W niedzielę 30 czerwca w godz. od 10.00 do 15.00 przy kościele św. Antoniego w Przeźmierowie zorganizowana będzie 77 akcja honorowego krwiodawstwa. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie wywieszonym w gablocie.