X Niedziela Zwykła

 1. Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Składam serdecznie podziękowania Parafianom uczestniczącym w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała i uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkim, którzy przez swój udział i zaangażowanie w procesjach eucharystycznych wyrazili swoją miłość i wiarę do obecnego w Najświętszym Sakramencie naszego Zbawiciela. Dziękuję także tym, którzy na czas oktawy udekorowali swoje domy.
 3. Można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze. Pamiętajmy, że ofiarowanie Mszy Świętej za naszych bliskich, żyjących, czy zmarłych, to najpiękniejszy dar jaki możemy im złożyć. W poniedziałek Msza za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
 4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek.
 6. W środę przypada wspomnienie św. Antoniego Padewskiego i odpust w Przeźmierowie. Suma odpustowa o godzinie 18.00. Dzisiaj natomiast odbywa się Festyn Antoniański.
 7. W środę, po Mszy wieczornej ostatnie spotkanie z cyklu „Droga Ucznia”, a o godzinie 21.00 nabożeństwo fatimskie.
 8. W związku z obchodami jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu dnia 22 czerwca o 19.30 na Ostrowiu Tumskim odbędzie się koncert kwartetu wokalnego „Il Divo”. Po Mszy można zapisywać się w zakrystii na bezpłatne wejściówki.
 9. W następną środę 20 czerwca zapraszam młodzież klas III, na Mszę dziękczynną za pomyślne ukończenie szkoły gimnazjalnej i wspólne spotkanie w salce parafialnej.
 10. Dziękuję Paniom z ulic Słonecznej i Lipowej za posprzątanie kościoła, a w najbliższy piątek proszę o pomoc parafian z ulic: Przemysława i Letniskowej.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.

O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E    

W przyszłą niedzielę zastęp Harcerek z Baranowa będzie sprzedawał po Mszach Świętych ciasta domowego wypieku.  Zebrane pieniądze przeznaczone będą  na obóz w Bieszczadach.

Z A P O W I E D Z I

Marcin KACZMAREK,   kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Chyby

Kamila LIPSKA,                panna, rzymskokatolickie, par. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP, Kiekrz

Zapowiedź pierwsza