VIII Niedziela Zwykła

  1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywać będziemy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Trzeźwość narodu to nasz obowiązek nie tylko religijny, ale i patriotyczny. Jak podają badania coraz częściej po alkohol sięga młode pokolenie Polaków. Polecajmy tę sprawę w naszych modlitwach.
  2. Po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy wieczornej spotkanie w salce przy Biurze Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie młodzieży klas III Gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. W środę rozpoczynamy w liturgii czas Wielkiego Postu. Kościół w tych 40 dniach wzywa nas do nawrócenia i podjęcia pokuty za popełnione grzechy przez post, modlitwę i jałmużnę. W Popielec obowiązuje post ścisły. Msze w Baranowie o godz. 9.00 i 19.00, a w Chybach o 18.00. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W tym dniu nie będzie czynne Biuro Parafialne.
  5. W piątek o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową. To zaproszenie kieruję w szczególny sposób do dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. W niedzielę o godz. 17.30 zapraszam wszystkich Parafian na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Jan Frąckowiak, sekretarz i ceremoniarz Arcybiskupi.
  7. Już dzisiaj informuję i zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 31 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ksiądz prałat Leonard Poloch, diecezjalny egzorcysta.
  8. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
  9. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci. Dostępna jest także książeczka „40 dni z Bogiem” w cenie 3 zł., jako pomoc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.
  10. Zmarł śp. Krzysztof Wleźlak z Baranowa, pogrzeb odbył się w sobotę w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek …