VIII Niedziela Zwykła

 1. Od czwartku rozpoczął się militarny atak Rosji na Ukrainę. W związku z wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą państwo polskie i Kościół w naszej Ojczyźnie oferuje pomoc humanitarną dla ludności ukraińskiej. Przewodniczący Episkopatu Polski ogłosił na ten cel zbiórki pieniężne w dzisiejszą niedzielę i Środę Popielcową. Polecam je ofiarności Parafian. Módlmy się także o pokój i ustanie toczącej się wojny na Ukrainie.     
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani trzeźwi wolni”. Polecam tę intencję prywatnej modlitwie Parafian. Także wspólnie modlić się będziemy o trzeźwość polskiego narodu podczas Mszy Świętych.
 3. W poniedziałek katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele o 19.15. Rodziców, którzy jeszcze nie dostarczyli wymaganych dokumentów, proszę aby zrobili to do jutra.
 4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Czas pokuty i nawrócenia. W Popielec obowiązuje post ścisły. W tym dniu będą trzy Msze Święte w Baranowie o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy obrzęd posypania głów popiołem.
 5. Papież Franciszek wezwał chrześcijan na całym świecie, a także wszystkich ludzi dobrej woli do podjęcia w Środę Popielcową postu i modlitwy w intencji pokoju.
 6. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny. 
 7. W czwartek 3 marca o godz. 18.30 wyruszy z katedry Poznańska Droga Krzyżowa.
 8. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. W nabożeństwach do uczestnictwa zapraszam dzieci, zwłaszcza z klas trzecich oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą od 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi oraz Komunii wynagradzającej od 17.00 do 18.00.
 10. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 16.00. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ksiądz Gniewomir Kujawa wikariusz z Tarnowa Podgórnego.
 11. Biuro Parafialne powraca do zwykłego funkcjonowania. Rodziny lub osoby, które w ostatnich dwóch latach zamieszkały na terenie parafii i chcą przynależeć do naszej wspólnoty proszę, aby zgłosiły się do Biura.   
 12. W Rokietnicy odbędą się w dwa weekendy marca katechezy przedmałżeńskie.  Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii. 
 13. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku.
 14. Poznańska Policja ostrzega przed próbami wyłudzeń pieniędzy przez oszustów.
 15. Po Mszy Świętej dostępny jest Przewodnik Katolicki dodatkiem 5 minut z Bogiem w cenie 9,50 zł. Dostępny jest też nowy numer Małego Przewodnika dla dzieci.