VII Niedziela Zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele w Polsce 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Ku trzeźwości z Kościołem. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie osoby uzależnione od alkoholu i te, które go nadużywają oraz wszystkich, którzy walczą z plagą pijaństwa.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na posiedzenie Parafialną Radę Ekonomiczną.
  3. We wtorek uczniowie klas siódmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.30 i katechezę.     
  4. W środę przypada Popielec i początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania popiołem w Baranowie będą o godz. 9.00; 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a w okresie Wielkiego Postu zakaz urządzania hucznych zabaw. W Wielkim Poście zbierana jest także danina diecezjalna. Koperty do daniny wyłożone są na skarbonie.   
  5. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Modlić się będziemy w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w intencji niepodległości i o dar pokoju dla narodu ukraińskiego. Za tydzień w niedzielę po Mszach zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Ukrainy.
  6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą oprócz piątku. 
  7. Dzisiaj po Mszach zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców  Turcji i Syrii poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. 
  8. W niedziele Wielkiego Postu zapraszam o godz. 16.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosić ksiądz Dawid Wojdowski, wikariusz z Przeźmierowa.   
  9. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Jest jeszcze dostępnych kilka książeczek na Wielki Post 40 dni z Bogiem. Dzieci proszę, aby odebrały obrazek z Owieczką Magdą.
  10. Zmarła nasza parafianka śp. Irena Wawrzyniak z Chyb pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…