VI Niedziela Zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele w Polsce 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Trzeźwość polską racją stanu. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie osoby uzależnione od alkoholu i te, które go nadużywają oraz wszystkich, którzy walczą z plagą pijaństwa.
  2. Dzisiaj także, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy w Kościele  Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach chorych. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 chorzy i starsi mogą przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. A o godz. 12.00 poświęcenie krzyży dzieciom przygotowującym do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W środę przypada Popielec i początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania popiołem w Baranowie będą o godz. 9.00; 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a w okresie Wielkiego Postu zakaz urządzania hucznych zabaw. W Wielkim Poście zbierana jest także danina diecezjalna. Koperty do daniny wyłożone są na skarbonie. Dziś na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbierane są ofiary na pomoc narodowi ukraińskiemu walczącemu od prawie dwóch lat z najeźdźcą rosyjskim.    
  4. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Do udziału w tym nabożeństwie w szczególny sposób zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. W piątek 16 lutego obchodzić będziemy 105 rocznicę zakończenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które po latach pruskiego zaboru przyłączyło nasze piastowskie ziemie do niepodległej Polski. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli wówczas o naszą wolność.   
  6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą oprócz piątku.
  7. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18.00 i w czwartek od 9.30 do 10.00. W Biurze można zamawiać intencje mszalne.  
  8. Jutro rozpoczną się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim wyjeżdzającym życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.  
  9. W niedziele Wielkiego Postu zapraszam o godz. 16.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosić ksiądz doktor Rafał Rybacki, kustosz Archidiecezjalnego Archiwum w Poznaniu.  
  10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Jest jeszcze dostępnych kilka książeczek na Wielki Post 40 dni z Bogiem. Dzieci z klas trzecich proszę, aby odebrały w zakrystii obrazek z Owieczką Magdą.