VI Niedziela Zwykła

  1. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Módlmy się o wyzwolenie z pijaństwa i alkoholizmu polskiego społeczeństwa.   
  2. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Kościół w tych 40 dniach wzywa nas do nawrócenia i podjęcia pokuty za popełnione grzechy przez post, modlitwę i jałmużnę. W Popielec obowiązuje post ścisły. Msze z obrzędem posypania popiołem w Baranowie o godz. 9.00 17.00 i 18.30.  Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W czasie Wielkiego Postu zbierana będzie danina diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji. Ofiary tradycyjnie można składać w kopertach do skarbony lub przelewem bankowym.  
  3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka Ksiądz Biskup Damian Bryl został mianowany biskupem kaliskim. W sobotę o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej podczas Mszy Świętej podziękujemy Panu Bogu za dar jego kapłańskiej i biskupiej posługi w Archidiecezji Poznańskiej.
  4. Biuro parafialne czynne jest w formie zdalnej. Msze Święte można zamawiać przez telefon lub internet.
  5. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą. Niech Wielki Post, który rozpoczniemy będzie okazją do pojednania się z Bogiem i bliźnimi.  
  6. W piątek o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową. Z tego względu w piątki Wielkiego Postu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w czasie pandemii będzie wyjątkowo w tym roku bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  8. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz przewodnik na Wielki Post 40 dni Bogiem. Jest także dostępny Mały Przewodnik dla dzieci poświęcony dzisiejszemu patronowi św. Walentemu.