VI Niedziela Wielkanocy

  1. W dniu dzisiejszym i jutro mieliśmy przeżywać Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Z powodu panującej epidemii peregrynacja została zawieszona, a termin tej uroczystości jest na razie nieznany.  
  2. Od dzisiejszego dnia w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Świętej i nabożeństwach 45 wiernych.  Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Przypominam o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, która trwa do niedzieli 7 czerwca.
  3. Nabożeństwa majowe o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. W czwartek nabożeństwo po Mszy porannej, a w niedzielę o 8.30.
  4. Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę Świętą. Będziemy dziękować Panu Bogu za pontyfikat naszego Rodaka i modlić w intencji naszej parafii o potrzebne łaski i dobre przygotowanie się do Nawiedzenia Matki Bożej.
  5. Od jutra do środy przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, w których modlić się będziemy o dobre urodzaje oraz potrzebny deszcz dla ziemi.  
  6. Dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy pomimo potencjalnego zagrożenia zdrowia uczestniczą we Mszy i nabożeństwach oraz wspierają swoimi ofiarami naszą parafię. Bóg zapłać także tym, którzy pozostając w domach przez ostatnie dwa miesiące epidemii dokonali przelewu na konto parafii i Caritasu. Dziękuję 48 rodzinom, które złożyły dotychczas daninę diecezjalną.
  7. W sobotę w Katedrze Poznańskiej Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom naszej Archidiecezji. Polecajmy w modlitwie przygotowujących się do święceń oraz módlmy się o nowe powołania kapłańskie zwłaszcza z naszej parafii.
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego. 
  9. Zmarł śp. Aleksander Wasela z Baranowa. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 10.30 w Baranowie, a po niej pogrzeb w Smochowicach. Wieczny odpoczynek….  

ks. Krzysztof Frąszczak