VI Niedziela Wielkanocy


 1.  Obchodzimy dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy o nich i polecajmy je w swych  modlitwach za przyczyną Matki Bożej.
 2. We wtorek zapraszam młodzież klas III gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 19.15. Bierzmowanie w tym roku będzie w parafii w Przeźmierowie 4 czerwca. Obowiązkowe próby w kościele św. Antoniego w Przeźmierowie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00, a w niedzielę o tej samej godzinie razem ze świadkami. 
 3. W środę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.15 w salce przy Biurze.
 4. Nabożeństwa majowe pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. W sobotę zapraszam o godz. 9.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu.
 6. W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej zostanie wyświęconych na kapłanów siedmiu diakonów. Ksiądz Arcybiskup informuje także o komunikacie Nuncjatury Apostolskiej, który otrzymał dnia 24 maja 2019 roku. Oto jego treść: „Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Szymona Stułkowskiego, rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Tabalta”. Dzieląc się radością z nominacji biskupiej Księdza Kanonika Doktora Szymona Stułkowskiego, gorąco proszę wszystkich Archidiecezjan o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata. Jednocześnie serdecznie zapraszam na uroczystość święceń biskupich, która odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, dnia 9 czerwca o godz. 15.00 w Katedrze Poznańskiej.
 7. W sobotę przypada Dzień Dziecka. Z tej racji organizujemy przy kościele festyn dla dzieci od godz.11.00 do 14.00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnego świętowania i zabawy.  
 8. Do końca maja Biurze Parafialnym można zgłaszać dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 
 10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem i czerwcowy numer Małego Przewodnika dla dzieci.
 11. Zmarła śp. Halina Pucka z Baranowa. Pogrzeb odbył się w czwartek w Przeźmierowie.

O G Ł O S Z E N I A   S P O Ł E C Z N E

W dniach od 13 do 15 września 2019 Rada Sołecka Baranowa organizuje wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Bliższe informacje w gablocie, a zgłaszać można się u Pani Ani Stoińskiej. 

Sołtys i Rada Sołecka Chyb zaprasza dzieci na Dzień Dziecka w sobotę przy molo w Chybach o godz. 12.00.

Z A P O W I E D Z I*

ROBERT PRZYBECKI, kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Tarnowo Podgórne

ZUZANNA LEŚNIEWSKA, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.