V Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.  
  2. W ubiegłą  niedzielę zakończyliśmy spotkania kolędowe, które w tym roku odbywały się w kościele w Baranowie. Wszystkim Parafianom, którzy w nich uczestniczyli dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Bóg zapłać 20 rodzinom z Dolnych Chyb za złożone ofiary kolędowe w minioną niedzielę.
  3. Przypominam i proszę o przestrzeganie podczas nabożeństw obowiązujących przepisów sanitarnych.
  4. Biuro Parafialne jest czynne w formie zdalnej. Można kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  5. W poniedziałek różaniec i Msza Święta za zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach. 
  6. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny.
  7. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  8. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta wieczorna będzie połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. 
  9. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów naszej parafii i służyć przy ołtarzu, proszę, aby z rodzicami zgłosili się do zakrystii po Mszy Świętej.
  10. Po Mszy Świętej dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Cena Przewodnika wynosi 7.00 zł. Polecam także książkę o sakramencie Namaszczenia Chorych w cenie 10 zł.  Niestety często się zdarza, że osoby zmagające się z chorobą lub ograniczeniami fizycznymi spowodowanymi podeszłym wiekiem nie korzystają z łaski tego sakramentu, uważając, że jest on przeznaczony wyłącznie dla ludzi umierających. Sakramentem dla umierających jest Wiatyk, czyli Komunia Święta przyjęta przed śmiercią,  jako pokarm na drogę do wieczności.