V Niedziela Wielkiego Postu

  1. W związku z obostrzeniem od 25 marca liczby gromadzących się w kościele osób do pięciu zachęcam do udziału w transmisjach telewizyjnych i radiowych. Od dzisiaj uruchamiamy transmisję online z naszego kościoła. Msze będą transmitowane o 9.00 i 12.00. Z uwagi na sytuację panującej epidemii oraz nieobecność Księdza Kanonika zawieszona zostaje w niedzielę i uroczystości  Msza wieczorna.
  2. Parafia założyła konto na facebooku, z którego będzie transmitować Msze w niedziele oraz w uroczystości Triduum Paschalnego. Bliższe informacje na ten temat zamieszczone są na stronie internetowej parafii. https://www.facebook.com/pg/Parafia-%C5%9Bw-J%C3%B3zefa-Oblubie%C5%84ca-NMP-w-Baranowie-111637400474904/posts/?ref=page_internal
  3. Z uwagi na redukcję liczby uczestniczących we Mszy osób, kto pragnie przystąpić do Komunii Świętej w niedzielę, będzie taka możliwość w kościele w Baranowie pomiędzy Mszami o 10.30 i 12.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów. Z racji zaistniałych utrudnień można także przystąpić do Komunii duchowej. Informacje o warunkach Komunii duchowej zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.
  4. Z uwagi na istniejącą epidemię nie będzie przed Wielkanocą spowiedzi z zaproszonymi kapłanami.  W tym tygodni okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 17.00 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. W czasie epidemii, nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca. Ksiądz może przybyć do starszych, chorych, czy umierających na wyraźną prośbę rodziny. Prośbę proszę zgłaszać telefonicznie.  
  6. W środę swoje imieniny obchodzi ksiądz Kanonik. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. 
  7. W czasie letnim Msza w czwartek będzie o godz. 8.00.
  8. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszam do modlitwy różańcowej w rodzinnym gronie o ustanie epidemii oraz potrzebne łaski i siły dla personelu medycznego i służb sanitarnych walczących z koronawirusem.
  9. Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania.  
  10. Zmarła śp. Barbara Szymkowiak z Baranowa. Pogrzeb odbył się wczoraj w Tarnowie Podgórnym. Wieczny odpoczynek…    

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I*

WETMAN Patryk                          kawaler, rzymskokatolickie, par. Imienia Maryi, Poznań 

PEMPERA Agata                           panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.