V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy wieczornej spotkanie małżonków w salce przy Biurze Parafialnym.  
 2. Gorzkie Żale dzisiaj o 17.30 na Gorzkie Żale, a Droga Krzyżowa w piątek o 18.00.   
 3. Dziękuję za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. W najbliższy czwartek w naszej parafii spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży od 16.00  do 19.30 z przerwą od 17.30 do 18.00. Zapraszam, aby wykorzystać tę okazję, by pojednać się z Panem Bogiem i móc przystąpić do Komunii wielkanocnej. 
 4. W poniedziałek Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach. 
 5. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowująca się do bierzmowania we wtorek ma spotkanie o godz. 19.15 w salce parafialnej.
 6. W Wielki Poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Chyb. Zapraszam Szanownych Parafian do udziału oraz zgłaszanie się po Mszy w zakrystii do czytania rozważań. Gromadzimy się w kościele św. Stanisława.
 7. W czasie Wielkiego Postu wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Za złożone na ten cel ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień, który dla nas chrześcijan jest najważniejszym czasem w całym roku. Zachęcam do udziału w Triduum Paschalnym. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy poświęcenie gałązek palmowych.  
 9. Po Mszach można jeszcze nabyć paschaliki oraz palmy i chorągiewki wielkanocne. Jako jałmużnę wielkopostną można składać dla potrzebujących produkty spożywcze o wydłużonej przydatności w kruchcie kościoła i tradycyjnych miejscach Baranowa.
 10. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do Parafian mieszkających przy ulicy Radosnej Skrytej i Wczasowej.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Dostępny jest Gość Niezielny z filmem o św. Ignacym Loyoli założycielu zakonu Jezuitów. W zakrystii można nabyć płytę ze śpiewnikiem Powstańczych Śpiewów Poznańczyków.  


O G Ł O S Z E  N I A   S P O Ł E C Z N E

Osoby z zrzeszenia Odpowiedzialne Tarnowo będzie po dzisiejszych Mszach rozdawać przed kościołem bezpłatną broszurę wydaną przez mieszkańców naszej gminy „Głos w sprawie”. Broszura dotyczy kwestii dotyczących metody in vitro, stanowisko medycyny w tej sprawie oraz kontrowersji związanych z pomysłem dofinansowania metody in vitro z gminnych pieniędzy. Zachęcam do uważnej lektury.