V Niedziela Wielkanocy

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy ostatni dzień Nowenny przygotowującej nas do Nawiedzenia kopii obrazu Jasnogórskiego. Dzisiaj też miały w naszej parafii rozpocząć się Misje Święte przed tym wydarzeniem. Niestety z uwagi na epidemię i ograniczenia udziału wiernych w uroczystościach religijnych Nawiedzenie parafii w naszej Archidiecezji zostało zawieszone.  
  2. Zapraszam na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. W czwartek nabożeństwo po Mszy porannej, a w niedzielę o 8.30. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie o ustanie epidemii i potrzebny deszcz dla ziemi.
  3. Arcybiskup Metropolita 7 maja br. wydał kolejny dekret dotyczący duszpasterstwa w czasie epidemii. Zamieszczony jest ona na internetowej stronie parafialnej gdzie można się z nim zapoznać. Polecam lekturę zwłaszcza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W środę 13 maja obchodzić będziemy 103 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z uwagi na epidemię nabożeństwo fatimskie będzie złączone z majowym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
  5. Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych, a także wyznawców innych religii, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitw, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania panującej na świecie epidemii. 
  6. Z uwagi na epidemię nie ma w niedzielę Mszy wieczornej. Osoby, które zamówiły Mszę w niedzielę wieczorem proszę o kontakt, gdyż będą one przeniesione na inne terminy.  
  7. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego. 
  8. Zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Gorzan z Baranowa. Pogrzeb w czwartek w Poznaniu na Nowinie. Wieczny odpoczynek….  

ks. Krzysztof Frąszczak