V Niedziela Wielkanocy

  1.  Obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy w naszej modlitwie dzieci, które przystąpiły pierwszy raz do Stołu Pańskiego i ich rodziny, aby były zjednoczone z Jezusem Chrystusem w coniedzielnej Eucharystii. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą do kościoła w albach. O godz. 18.00 jest nabożeństwo majowe, a po nim o 18.30 Msza Święta. W Piątek o godz. 18.00 udajemy się na Mszę do Katedry Poznańskiej.
  2. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji. Za Jej wstawiennictwem módlmy się do Boga o potrzebne dla nas łaski. Bardzo dziękuję za wywieszenie z tej okazji flag maryjnych i narodowych.         
  3. We wtorek zapraszam młodzież klas III gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o  godz. 19.15.
  4. Z uwagi na Biały Tydzień Biuro Parafialne w środę będzie nieczynne.
  5. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą. W niedziele proszę o odmawianie Litanii Loretańskiej w rodzinnym gronie.
  6. Przez cały maj w Biurze Parafialnym można zgłaszać dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w niedzielę 24 maja 2020 roku.
  7. W sobotę 25 maja odbędzie się coroczna pielgrzymka młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po Mszy. Wyjazd dla młodzieży jest bezpłatny. Zbiórka na parkingu przed kościołem o  godz. 9.45. 
  8. W sobotę 25 maja w parafii św. Rity w Lusówku o godz. 21.00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji odnowy moralnej naszych rodzin, gminy i Ojczyzny.
  9. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.

O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E

We wtorek 21 maja o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Baranowie odbędzie się wykład na temat „Dlaczego Twój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma znaczenie? 

Z A P O W I E D Z I *

ADRIAN KRUSZEWSKI, rozwiedziony, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

AGATA ADAMSKA, wolna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

Zapowiedź druga

ROBERT PRZYBECKI, kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Tarnowo Podgórne

ZUZANNA LEŚNIEWSKA, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.