Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Wszystkim Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza swoimi łaskami i darem pokoju i zdrowia. Niech każda niedzielna, nie tylko wielkanocna Eucharystia, będzie dla nas pamiątką zwycięstwa Chrystusa i uświadamia nam w tym trudnym czasie pandemii, że śmierć została pokonana, a Zmartwychwstały Pan przywrócił nam nadzieję życia wiecznego.      
  2. Tegoroczne Triduum Paschalne, było różne od wszystkich poprzednich. Dziękuję za przygotowanie tych uroczystych obchodów wszystkim zaangażowanym Panom Kościelnemu i Piotrowi, Pani Alicji, Panu Szafarzowi i Jego Małżonce, Panu Organiście, Pani Ani i Gabrysi za uszycie obrusów, Panu Grzegorzowi za wykonanie Krzyża misyjnego, Służbie Liturgicznej oraz obecnym w kościele wiernym i tym, którzy uczestniczyli w liturgii za pośrednictwem internetu.
  3. W czasie panującej pandemii i obostrzeń związanych z uczestniczeniem wiernych w liturgii Msze Święte są celebrowane tylko w Baranowie. Ksiądz Arcybiskup udzielił wiernym dyspensy od uczestniczenia we Mszach w niedziele i święta nakazane aż do odwołania. Transmisja Mszy z naszego kościoła o 9.00 i 12.00.  https://www.facebook.com/search/top/?q=parafia%20%C5%9Bw.%20j%C3%B3zefa%20oblubie%C5%84ca%20nmp%20w%20baranowie&epa=SEARCH_BOX  
  4. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze Święte w Baranowie o 9.00; 10.30; 12.00. Na skutek pandemii ciągle obowiązuje przepis, aby w kościele na Mszy Świętej zgromadzonych było do pięciu wiernych, nie wliczając w tę liczbę posługujących.  
  5.  W drugi dzień świąt wielkanocnych tradycyjnie zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Z uwagi na istniejącą sytuację będzie ona przełożona na inny termin.
  6. We wtorek Msza Święta będzie wyjątkowo o godz. 8.00 rano. 
  7. W piątek z racji trwającej oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  8. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do Święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcam wszystkich wiernych, zwłaszcza w sytuacji panującej pandemii, by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W tym roku nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy Świętej przed pomnikiem Bożego Miłosierdzia.
  9. Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. Intencje mszalne oraz sprawy pilne proszę załatwiać telefonicznie. 

ks. Krzysztof Frąszczak