Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza swoją łaską oraz darzy łaską pokoju i zdrowia. Niech Jego opieka chroni każdego z nas od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała.      
  2. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie obchodów Świętego Triduum Paschalnego, za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła i udekorowanie świątyni kwiatami. Dziękuję zaangażowanym w Triduum Paschalne, szafarzom, ministrantom, seniorom, czytającym i śpiewającym, Panu Kościelnemu i Organiście. 
  3. Msze Święte w Baranowie w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych o godz. 9.00; 10.30; 12.00.   
  4. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Dziękuję tym, którzy złożyli daninę diecezjalną wywiązując się z obowiązku wobec diecezji. Ponieważ wielu jeszcze tego nie uczyniło dlatego koperty na daninę będą wyłożone na skarbonie przez okres wielkanocny.   
  6. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  7. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do Święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy wszystkich wiernych, by uprosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Nowenna w niedzielę i poniedziałek przed Mszą Świętą o godz. 9.00., a w tygodniu przed Mszą wieczorną. W przyszłą niedzielę dodatkowo będzie Msza o godz. 15.00 przy pomniku Miłosierdzia Bożego za wszystkich zmarłych w czyśćcu cierpiących.
  8. W piątek obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski, uchwalone przez Sejm. Módlmy się w tym dniu za naszą Ojczyznę, dziękując Bogu za łaskę wiary w Jezusa i prośmy, abyśmy byli wierni nauce Chrystusowej Ewangelii.     
  9. W piątek z racji trwającej oktawy Wielkanocnej, która ma rangę uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  10. Po Mszy można nabyć świąteczny numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci na kwiecień.