Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny. Prośmy Ducha Świętego, aby umacniał naszą wiarę nadzieję i miłość.  Spowiedź i Komunia wielkanocna zostały przedłużone dekretem Arcybiskupa Metropolity do 14 września.  
  2. W poniedziałek obchodzić będziemy drugi dzień Zielonych Świąt. Zapraszam na Mszę Świętą ku czci NMP Matki Kościoła. Podczas Mszy modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych. W tym dniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.  
  3. Od soboty 30 maja zostały zniesione limity liczby wiernych uczestniczących w liturgii.   Nadal w kościołach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Od przyszłej niedzieli przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Od 7 czerwca będą z dyspensy mogą skorzystać tylko osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz te, które odczuwają wielką obawę przed zarażeniem. Od przyszłej niedzieli zakończą się transmisje Mszy z naszego kościoła. Do zakończenia epidemii Msze Święte będą odprawiane tylko w Baranowie.
  4. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, a w czwartek po porannej Mszy.  
  5. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się szczególnie w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.  
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa odwiedziny z posługą sakramentalną są możliwe jedynie na wyraźną prośbę chorych lub ich rodziny. Te osoby, które chcą, abym je odwiedził proszę o kontakt telefoniczny.   
  7. W sobotę 6 czerwca o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie do kościoła dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Od godz. 11.00 w salce będzie można odebrać zamówione alby komunijne. Na stronie internetowej parafii zamieszczone zostały informacje dotyczące uroczystości pierwszokomunijnych.
  8. Przez cały czerwiec można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. 
  9. W przyszłą niedzielę spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00.
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz Mały Przewodnik dla dzieci.

Z A P O W I E D Z I *

GORCZYCA Łukasz Piotr, kawaler, rzymskokatolickie, par. Zmartwychwstania Pańskiego, Poznań
KABACIŃSKA Paulina, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

TOMASZEWSKI Maciej Błażej, kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Poznań
LISIECKA Agnieszka Wisława, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.