Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii.
 2.  W poniedziałek obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP. Zapraszam na nabożeństwo majowe i Mszę Świętą wieczorną.  
 3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. 
 4. Młodzież klas siódmych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszam w poniedziałek 29 maja na Mszę Świętą o 18.30 i katechezę.
 5. Zapraszamy dzieci zwłaszcza z klas trzecich i czwartych, ale także starsze na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotkanie będzie we wtorek o godz. 17.00 w salce parafialnej.   
 6. Rodziców i chrzestnych dzieci, które będą chrzczone w czerwcu i lipcu zapraszam na katechezę w środę o 19.15 do salki parafialnej. 
 7. W pierwszy czwartek miesiąca obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy podczas Mszy porannej i nabożeństwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. 
 8. W czwartek przypada także Dzień Dziecka. W tym dniu zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dzieci.
 9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Starszych i chorych proszę zgłaszać w biurze lub zakrystii.
 10. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. O godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
 11. W pierwszą sobotę miesiąca 3 czerwca odbędzie się dekanalna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Z tego powodu nie będzie nabożeństwa porannego w naszym kościele.  Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.20. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.
 12. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.         
 13. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz wakacyjny Mały Przewodnik dla dzieci z książką.   

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Sołtys Chyb i Rada Sołecka zapraszają na festyn rodzinny w sobotę 3 czerwca o godz. 11.00 na molo w Chybach.