Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Prośmy Ducha Świętego, aby odmienił oblicze naszej ziemi.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 zebranie Wspólnoty Żywego Różańca.  
  3. W poniedziałek drugi dzień zielonych świąt, w którym oddajemy cześć NMP Matce Kościoła. Zapraszam, czcicieli Matki Bożej na Mszę Świętą. W czasie Mszy modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
  4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w czwartek po porannej Mszy Świętej.
  5. We wtorek zapraszam dzieci klas trzecich i czwartych na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych do salki o godz. 17.00.  
  6. Także we wtorek młodzież i klas siódmych i ósmych zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.30 i ostatnią w tym roku szkolnym katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą podręczniki i dzienniczki. 
  7. Do końca czerwca proszę w Biurze Parafialnym, aby rodzice zgłaszali dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz uczniów obecnych klas szóstych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.  
  8. Dziękujemy za dotychczas przekazane ankiety przygotowane przez parafialny zespół synodalny. Ankiety można wrzucać do skrzynki pocztowej lub w kościele do skarbony pod chórem. 
  9. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  10. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka Baranowa zaprasza na Festyn Rodzinny w sobotę 11 czerwca na plac zabaw przy Świetlicy Wiejskiej. Początek od godz. 15.00.

Sołtys i Rada Sołecka Chyb zaprasza dzieci z Chyb na Dzień Dziecka w niedzielę 12 czerwca  przy molo w Chybach. Początek o godz. 15.00.

Organizatorzy informują, że podczas Festynu Antoniańskiego przy kościele w Przeźmierowie od godz. 9.00 do 14.00 zorganizowana będzie 92 Akcja Plus Honorowego Krwiodawstwa pod patronatem Księdza Proboszcza z Przeźmierowa.     

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D M A Ł Ż E Ń S K I E *

BEREZIUK Oleksander, kawaler, grekokatolik, par. św. Józefa w Baranowie

NOWACKA Joanna, wdowa, rzymskokatolik, par. św. Józefa w Baranowie

Zapowiedź druga

 *Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.