Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny. Prośmy Ducha Świętego, aby umacniał naszą jedność w wierze, nadziei i miłości oraz wspierał swoimi Darami w dawaniu świadectwa o Jezusie Chrystusie we współczesnym świecie.  
  2. Dziś kończy się też Biały Tydzień w naszej parafii. Do Pierwszej Komunii przystąpiło w tym roku 49 dzieci. Dziękuję Rodzicom i Paniom Katechetkom za troskę i przygotowanie ich do tej tak ważnej uroczystości. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które będą obchodzić  w tym roku rocznicę swojej Pierwszej Komunii na Mszę Świętą o godz. 12.00. Proszę aby dzieci przyszły w albach komunijnych, a jeśli jest to niemożliwe odświętnie ubrane.              
  3. W poniedziałek obchodzić będziemy drugi dzień Zielonych Świąt. Zapraszam na Mszę Świętą  o godz. 18.30 ku czci NMP Matki Kościoła. W tym dniu modlić się będziemy za Kościół w Chinach.
  4. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w czwartek po porannej Mszy Świętej. Podczas nabożeństw modlimy się o ustanie pandemii na świecie.
  5. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w modlitwie. 
  6. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy modlić się będziemy szczególnie w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz sześciu neoprezbiterów wyświęconych w ubiegłą sobotę w poznańskiej Katedrze.   
  7. Przypominam o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, której czas kończy się za tydzień z dniem 30 maja. 
  8. W piątek przypada 40 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który 12 września zostanie ogłoszony błogosławionym. Natomiast w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej Archidiecezji.  
  9. Od tego tygodnia przez cały miesiąc czerwiec można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę i miejsce urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców. 
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.

O G Ł O S Z E N I E  S P O Ł E C Z N E

Wielkopolska Policja zwraca się z apelem zwłaszcza do osób starszych, aby pod żadnym pozorem nie ujawniać nikomu w rozmowie telefonicznej swoich danych osobowych czy numerów do kont bankowych. Policja nigdy nie żąda od nikogo pieniędzy do przeprowadzania jakichkolwiek działań operacyjnych. Prosi także o ostrożność, aby nie wpuszczać do domów nieznajomych pod jakimkolwiek pozorem, gdyż może to grozić kradzieżą mienia. Takie próby należy niezwłocznie zgłaszać na numer alarmowy 112. Wasza roztropność i czujność w takich przypadkach może ułatwić ujęcie grasujących oszustów.