Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To jedna z najważniejszych uroczystości w roku kościelnym, która przypomina nam o powołaniu wszystkich ludzi do świętości, która jest pełnią człowieczeństwa. Z uwagi na trwającą epidemię od soboty do poniedziałku zostały zamknięte cmentarze dlatego nie będzie Mszy, ani procesji żałobnych na cmentarzach. Papież Franciszek umożliwił zyskiwanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad.  
  2. Jutro przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na pełnię zbawienia. W dzień zaduszny Msze Święte w Baranowie będą o godz. 9.00 i 18.30.
  3. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych do niedzieli 8 listopada modlić się będziemy na różańcu za zmarłych polecanych w wymieniankach. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do skarbony. Wymienianki roczne oraz intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie.         
  4. Proszę wszystkich wiernych, którzy uczestniczą we Mszach Świętych i nabożeństwach odbywających się w kościele o zachowanie obowiązujących rygorów sanitarnych.
  5. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.   
  6. Wyjątkowo w tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00. Z uwagi na trwającą epidemię odwiedzam tylko tych chorych, którzy o to poproszą.      
  7. Z uwagi na epidemię Biuro Parafialne będzie czynne w formie zdalnej. Proszę kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  8. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci oraz kalendarzyk św. Wojciecha na przyszły rok.
  9. Zmarł Tadeusz Kozanecki z Chyb. Wieczny odpoczynek…