Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech Chrystus, który powrócił do swego Ojca i otworzył dla nas bramy nieba prowadzi nas po ziemskich drogach, abyśmy mogli po doczesnym pielgrzymowaniu cieszyć się chwałą nieba.
  2. Nabożeństwa majowe o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. W czwartek nabożeństwo po Mszy porannej, a w niedzielę o 8.30.
  3. We wtorek przypada Dzień Matki, zapraszam ma nabożeństwo majowe, aby modlić się za nasze Mamy polecając je opiece Matki Bożej.
  4. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii w małych grupach. Zgodnie z wytycznymi od ubiegłej niedzieli w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 45 wiernych.
  5. Od jutra Biuro Parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki w godzinach od 17.00 do 18.00. Sprawy pilne i zamawianie intencji mszalnych można załatwiać telefonicznie.     
  6. Narzeczeni, którzy chcą zawrzeć sakrament małżeństwa w tym roku, a nie odbyli katechezy przedmałżeńskiej mogą w niej uczestniczyć on-line. Bliższe informacje zamieszczone są na stronie internetowej parafii.
  7. W piątek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, współpatronki naszej Archidiecezji. Módlmy się za jej przyczyną o potrzebne łaski, dla Kościoła i naszych rodzin. 
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość  Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W tym tygodniu podczas Mszy Świętej będziemy przygotowywać się, aby dobrze przeżyć to wydarzenie, które zainaugurowało działalność Chrystusowego Kościoła. Przypominam wszystkim, którzy z uwagi na panującą epidemię nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, że czas ten kończy się za dwa tygodnie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca.    
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego. 

ks. Krzysztof Frąszczak