Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W Białym Tygodniu dzieci uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 18.30 w albach komunijnych. W czwartek udajemy się z pielgrzymką do katedry poznańskiej gdzie o 18.00 uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej, a po niej zwiedzanie najstarszej katedry na ziemiach polskich.   
  2. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku. W tym dniu nabożeństwo jest po porannej Mszy. W tym tygodniu podczas nabożeństw majowych i Mszy upraszać będziemy Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny.
  3. Przypominam o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, tym którzy jeszcze go nie wypełnili. Mogą z niego się wywiązać do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, to jest do 4 czerwca br.  
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które w 2022 roku przystąpiły Pierwszej Komunii proszę, aby przyszły z rodzicami i bliskimi w albach lub odświętnie ubrane na Mszę o godz. 12.00.
  5. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu modlić się będziemy za nasze żyjące i zmarłe Mamy za wstawiennictwem Matki Bożej.   
  6. 3 czerwca organizowana jest dekanalna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach gdzie 9 września odbędzie się uroczystość koronacji tego wizerunku. Zapisy w zakrystii po Mszy. Koszt pielgrzymki 50 zł. bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.        
  7. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  8. Zmarł nasz parafianin Robert Orwat z Baranowa. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00 w Baranowie, a po niej pogrzeb na Junikowie.