Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od dzisiejszej niedzieli będziemy podczas Mszy i nabożeństw modlitewnie przygotowywać się na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
 2. We wtorek zapraszam młodzież i klas siódmych i ósmych na Mszę Świętą o 18.30 i katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą podręczniki i dzienniczki. 
 3. Do wtorku włącznie gromadzimy się na nabożeństwach majowych o 18.00. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa ku czci NSPJ. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do udziału.
 4. W środę przypada Dzień Dziecka. Będziemy w tym dniu modlić się w ich intencji podczas nabożeństwa czerwcowego. 
 5. Rodziców i chrzestnych dzieci, które w czerwcu przystąpią do sakramentu chrztu świętego zapraszam na katechezę w środę o 19.15.
 6. Również w środę zapraszam grupę synodalną na spotkanie do salki parafialnej po Mszy wieczornej.   
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej.
 9. W pierwszą sobotę zapraszam czcicieli Matki Bożej na pierwsze z pięciu nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00.
 10. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii proszę, aby w miesiącu czerwcu zgłosili je w Biurze Parafialnym. Komunia w przyszłym roku będzie w trzecią niedzielę, to jest 21 maja. Gdy zgłoszonych dzieci będzie więcej wówczas będzie to także sobota 20 maja. Ze względów organizacyjnych zapisy dzieci będą tylko do końca czerwca.  
 11. Natomiast rodzice uczniów klas szóstych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie od września do sakramentu bierzmowania, proszę, aby także zgłaszali przez czerwiec swoje dzieci w Biurze Parafialnym.           
 12. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.
 13. Zmarli śp. Janusz Grzesszkowiak i śp. Maria Kamińska oboje z Baranowa. Pogrzeby odbyły się w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D M A Ł Ż E Ń S K I E *

BEREZIUK Oleksander, kawaler, grekokatolik, par. św. Józefa w Baranowie

NOWACKA Joanna, wdowa, rzymskikatolik, par. św. Józefa w Baranowie

Zapowiedź pierwsza  

 *Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.