Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele Wniebowstąpienie Pańskie. Ta uroczystość jest wywyższeniem ludzkiej natury, którą we Wcieleniu przyjął Syn Boży i po swoim Zmartwychwstaniu wyniósł ją do chwały nieba, w którym Ojciec przygotował dla każdego z nas miejsce.   
  2. Dzisiaj przeżywamy także uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego miejsca w kościele podczas Mszy o godz. 12.00 będą zarezerwowane wyłącznie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Z tego względu będzie dla Parafian oprócz Mszy w sobotę o 18.30 i w niedzielę o 9.00 oraz 10.30 będzie dodatkowa Msza wieczorna o godz. 18.30.
  3. Dzieci, zapraszam do udziału w tradycyjnym Białym Tygodniu. Proszę, aby uczestniczyły we Mszy Świętej o 18.30 w albach komunijnych. Dlatego Msza w czwartek będzie nie o godz. 8.00, ale wyjątkowo o 18.30.  
  4. W tym tygodniu będziemy duchowo przygotowywać się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę i kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny.  
  5. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Podczas nabożeństw modlimy się o ustanie pandemii na świecie.
  6. Przypominam Szanownym Parafianom o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, której czas kończy się 30 maja.
  7. Biuro Parafialne jest czynne w formie zdalnej. Można kontaktować się internetowo lub telefonicznie. Tak samo można zamawiać intencje mszalne.
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego
  9. Zmarli śp. Barbara Adamczewska z Baranowa i śp. Antoni Krych z Chyb . Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I *

ŁAWICKI Piotr, kawaler, niewierzący, parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Poznań 

BYLIŃSKA Beata, panna, rzymskokatolik, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.