Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tajemnicy, która nas chrześcijan wyróżnia z wszystkich ludzi wierzących w Boga, który jest jeden choć w trzech Osobach. Niech każdy znak krzyża, który czynimy na sobie będzie wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Trójjedynego Boga.
 2. Jutro przeżywać będziemy dzień fatimski. Zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo o godz. 21.00 podczas którego modlić się będziemy o dar pokoju.  
 3. We wtorek o godz. 17.00 zapraszam dzieci zwłaszcza klas trzecich i czwartych na próbę przygotowującą do procesji w uroczystość i podczas oktawy Bożego Ciała.
 4. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała przed procesją eucharystyczną.  
 5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie zwanym Bożym Ciałem. Msze Święte jak w niedzielę o 9.00; 10.30 w Chybach i o 12.00, po której wyruszy procesja Bożego Ciała ulicami Baranowa. Proszę Szanownych Parafian o udekorowanie domów emblematami eucharystycznymi i flagami.
 6. W czasie oktawy po Mszy wieczornej procesje eucharystyczne wokół kościoła. Proszę panów o niesienie baldachimu, panie świec, dziewczynek o sypanie kwiatków, a ministrantów, seniorów i szafarzy o służbę liturgiczną.   
 7. W poniedziałek o godz. 16.00 proszę Parafian o pomoc w pracach porządkowych przy obejściu kościoła.   
 8. Do końca czerwca w Biurze Parafialnym, można zgłaszać dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz uczniów obecnych klas szóstych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.  
 9. Nasz Parafianin Pan Profesor Wojciech Łączkowski w uroczystość św. Piotra i Pawła zostanie na wniosek Rady Miasta ogłoszony honorowym obywatelem miasta Poznania. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.
 10.  Za tydzień w niedzielę zapraszam dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 12.00 podczas której będziemy podziękujemy Panu Bogu za kończący się rok szkolny.  
 11. Dzisiaj po Mszy zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 12. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci. Także można nabyć numer specjalny poświęcony Poznańskiemu Powstaniu w czerwcu 1956 r.  

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka Chyb zaprasza dzisiaj dzieci z Chyb na Dzień Dziecka przy molo w Chybach. Początek o godz. 15.00.

Organizatorzy informują, że dzisiaj podczas Festynu Antoniańskiego przy kościele w Przeźmierowie od godz. 9.00 do 14.00 zorganizowana jest 92 Akcja Plus Honorowego Krwiodawstwa pod patronatem Księdza Proboszcza z Przeźmierowa.