Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej,  Boga, który jest jeden, choć w trzech Osobach. Niech każdy znak krzyża, który czynimy na sobie będzie wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Trójcy Świętej.
 2. Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek Msza Święta w intencji zmarłych z polecanych w wymieniankach rocznych.
 4. We wtorek o godz. 17.00 zapraszam dziewczynki zwłaszcza klas trzecich i czwartych na próbę sypania kwiatków i w uroczystość i podczas oktawy Bożego Ciała.
 5. Młodzież klas siódmych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszam we wtorek na Mszę Świętą i katechezę.   
 6. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo przed procesją eucharystyczną. 
 7. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie zwanym Bożym Ciałem. Jest to Święto nakazane, Msze Święte jak w niedzielę o 9.00; 10.30 w Chybach i o 12.00, po której wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała ulicami Baranowa. Proszę Szanownych Parafian o udekorowanie domów emblematami eucharystycznymi i flagami. Proszę o pomoc przy ustawieniu ołtarzy.
 8. W czasie oktawy po Mszy wieczornej procesje eucharystyczne wokół kościoła. Proszę panów o niesienie baldachimu, panie świec, dziewczynek o sypanie kwiatków, a ministrantów, seniorów i szafarzy o służbę liturgiczną. Wszystkich Parafian zapraszam do udziału w Mszy wieczornej i procesji.   
 9. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
 10. Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia, po Mszach zbierać będziemy ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie, a za tydzień zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. W piątek Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 12. W sobotę 10 czerwca o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej sprawowana będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który obchodzi złoty jubileusz święceń kapłańskich. Polecajmy w naszych modlitwach Pasterza naszej Archidiecezji.   
 13. Po Mszy dostępny jest nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.  

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka Baranowa zapraszają na Festyn z okazji Dnia Dziecka w sobotę 10 czerwca na plac przy Świetlicy Wiejskiej. Zabawy od godz. 15.00 do 18.00. Bliższe informacje zamieszczone są w gablocie.  

11 czerwca w niedzielę na parkingu przy kościele św. Antoniego w Przeźmierowie odbędzie się 97. Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Krew można będzie oddać w godzinach od 10.00 do 15.00. Bliższe informacje zmieszczone są w gablocie.