Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. Wszystkim Parafianom życzę obfitych łask Bożych i opieki NMP Bożej Rodzicielki oraz św. Józefa w każdym dniu nowego roku. Zapraszam Szanownych Parafian do gorliwszego do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych w rozpoczynającym się nowym roku.     
  2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56 światowy dzień modlitw o pokój. Niech Chrystus Książę Pokoju, napełnia nasze serca darem pojednania i pokoju i módlmy się o zakończenie trwającej wojny na Ukrainie oraz wszelkich konfliktów w świecie.
  3. Biuro Parafialne podczas kolędy jest czynne w czwartek od 9.30-10.00. 
  4. Osoby, które wprowadziły się w ostatnich dwóch latach do Baranowa lub Chyb i chcą przynależeć do naszej parafii oraz przyjąć kolędę, proszę, aby zgłosiły się do biura parafialnego. 
  5. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w Baranowie o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 Podczas Mszy błogosławieństwo kredy i kadzidła. W tym dniu obchodzimy także światowy dzień misyjny dzieci. Tego dnia zbierać będziemy ofiary na wsparcie działalności pracujących w świecie misjonarzy.   
  6. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. Z uwagi na przypadającą w piątek uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w biurze lub zakrystii po Mszy Świętej. 
  8. Kolęda w tym tygodniu będzie w Baranowie:

Poniedziałek          15.30            ul. Alabastrowa 1 – 40

Wtorek                    15.30            ul. Alabastrowa 41 – 105

Środa                        15.30            ul. Purpurowa, Błękitna, Karminowa

Czwartek                 15.30            ul. Seledynowa, Srebrna, Złota, Turkusowa, Platynowa Bursztynowa

Sobota                      13.30            Bloki Agrobexu, Szamotulska 24 – 18

9. W sobotę zmarł  papież emeryt Benedykt XVI. Wieczny odpoczynek…