Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. To główna prawda naszej wiary chrześcijańskiej, której nie zdołamy nigdy zgłębić swoim ludzkim umysłem.
  2. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną do salki parafialnej.
  3. We wtorek o 17.00 próba sypania kwiatków. Zapraszam szczególnie dziewczynki, które przystąpiły w tym maju do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast chłopcy pierwszokomunijni, proszę, aby w Boże Ciało nieśli flagi.    
  4. W środę przypada zakończenie roku szkolnego. Zapraszam o godz. 8.15 na Mszę Świętą dziękczynną dzieci i młodzież ze Szkoły Polskich Noblistów w Baranowie. 
  5. Od środy prze całą oktawę Bożego i Ciała, aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwa czerwcowe będą w łączności ze Mszą wieczorną i procesją.   
  6. W tym roku przygotowujemy nowe ołtarze na Boże Ciało. Zwyczajem tej parafii było, że poszczególne grupy: młodzież bierzmowana, Rady duszpasterska i ekonomiczna, mieszkańcy ulicy Spokojnej i Wspólnota Żywego Różańca włączały się w ich budowę. Proszę zatem o pomoc osoby chętne w ustawieniu ołtarzy i przygotowaniu procesji Bożego Ciała, aby zgłosiły się do Pan Kościelnego w czwartek po Mszy o godz. 9.00.    
  7. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w Boże Ciało w Baranowie o 9.00 i 12.00, a w Chybach o 10.30. Nie będzie Mszy wieczornej. Procesja wyruszy po Mszy o 12.00. Pójdziemy tradycyjną trasą: ulicą Pogodną, Wspólną i Spokojną. Serdecznie proszę wszystkich Parafian o udekorowanie domów religijnymi emblematami i flagami przez całą oktawę, aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa
  8. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po wieczornej Mszy. w niedzielę po Mszy o 9.00. Proszę Panów o noszenie baldachimu i tak dyżur w środę: Wypoczynkowa i Nad Miedzą, czwartek: Spokojna i Pogodna; piątek: Wspólna, Parkowa i Klonowa; sobotę: Radosna, Skryta i Wczasowa; niedzielę: Szamotulska, os. Białe i Kolorowe; poniedziałek: Wiosenna i Wierzbowa; wtorek: Słoneczna i Lipowa; środę: Przemysława i Lipowa; czwartek zakończenie oktawy: mieszkańcy Chyb; piątek NSPJ: Nowina, Poznańska i Rolna
  9. Z uwagi na Boże Ciało Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek.

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I *

HUBERT ZAKRZEWSKI, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

PATRYCJA KAŹMIERCZAK, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Rostarzewo  

Zapowiedź druga

MARCIN WACŁAWIK, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

WERONIKA SAJNAJ, panna, rzymskokatolickie, par. Chrystusa Króla, Rokietnica 

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.