Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i rozpoczynamy w naszej parafii Triduum Maryjne. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tych trzech dniach, które ma przygotować nas na nawiedzenie Matki Bożej oraz zawierzenie się w niewolę Niepokalanej Maryi Pannie, które będzie 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dzisiaj po Mszach zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone na ten cel ofiary, składam serdeczne Bóg zapłać. 
  3. Zapraszam na Roraty wszystkich Parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy będą o 6.00 rano.
  4. W poniedziałek Różaniec i Msza Święta za zmarłych polecanych w wymieniankach.
  5. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie w salce Parafialną Radę Duszpasterska.  
  6. Biuro Parafialne w czwartek będzie nieczynne.  
  7. Po Mszach osoby, które chcą wesprzeć na święta potrzebujących mogą w zakrystii odebrać tytki charytatywne. Proszę, aby napełnione przynieść do przyszłej niedzieli. Produkty można także składać w kruchcie kościoła do wyłożonych pojemników oraz w tradycyjnych miejscach. Wydawanie zebranych produktów będzie w poniedziałek 16 grudnia od 17.00-18.00 w salce parafialnej.
  8. Już dzisiaj informuję o Spowiedzi adwentowej z zaproszonymi księżmi, która będzie w czwartek 19 grudnia od godz. 16.00-17.30 i 18.00-19.30. 
  9. Proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po Mszy wieczornej Parafian z ulicy: Szamotulskiej, Białej i os. Kolorowego.
  10. Po Mszy można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne oraz sianko i śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami do którego dołączone są dwie płyty kompaktowe. Jak co tydzień jest też nowy Przewodnik Katolicki  i Mały Przewodnik dla dzieci.

Ks. Krzysztof Frąszczak