Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  1. Od piątku do dzisiejszej niedzieli przeżywamy centralne obchody 1050-lecia najstarszego na ziemiach polskich biskupstwa. Bądźmy dumni, że to Poznań jako pierwszy na ziemiach polskich miał swego biskupa Jordana i że tu zaczął istnieć i działać Chrystusowy Kościół.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela. Za Jego wstawiennictwem podziękujmy Bogu za dar życia nadprzyrodzonego otrzymanego podczas chrztu świętego.
  3. W czwartek 28 czerwca o godzinie 19.00 podczas uroczystych pierwszych nieszporów ku czci świętych apostołów Piotra i Pawła w Katedrze Poznańskiej Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odznaczy za zasługi i ofiarną służbę dla Kościoła Panią Alicję Lewkowicz medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis. Serdecznie gratulujemy Pani Alicji tego wyróżnienia.
  4. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje oraz wyjeżdżającym na urlop życzę miłego wypoczynku. Proszę jednak, aby pamiętali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
  7. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ulic: Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
  8. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki z comiesięcznym dodatkiem „Pięć minut z Bogiem” i wakacyjny numer Małego Przewodnika.

O G Ł O S Z E N I A   S P O Ł E C Z N E    

Sołtys Chyb i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców 25 czerwca o godzinie 18 do świetlicy wiejskiej w Chybach, gdzie odbędzie się spotkanie z Panem Wójtem, a  tematem będzie przebudowa ulicy Kasztanowej.