Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Wszystkim Parafianom oraz obecnym gościom składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Niech Nowonarodzony Jezus Chrystus, odwieczny Bóg i prawdziwy człowiek obdarza każdego z nas pokojem oraz zdrowiem duszy i ciała. Bardzo serdecznie dziękuje Parafianom, dorosłym i dzieciom, którzy uczestniczyli w Roratach. Szczególne podziękowania dla Pana kościelnego dwóch Panów Piotrów Pana Adama i Pani Oli za pomoc w posprzątaniu kościoła i przygotowanie żłóbka i wystroju świątecznego.   
 2. W pierwsze i drugie święto Narodzenia Pańskiego Msze Święte jak w niedzielę o godz. 9.00; 10.30 i 12.00.   
 3. We wtorek 27 grudnia obchodzić będziemy 104 rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które przyłączyło ziemie piastowskie do odrodzonego po zaborach państwa polskiego. Proszę Szanownych Parafian o uczczenie tego wydarzenia przez wywieszenie flag. 
 4. Od środy rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii, dlatego Msze Święte w tygodniu będą o godz. 9.00.
 5. W piątek w oktawie Bożego Narodzenia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy polecać opiece Matki Bożej i św. Józefa nasze rodziny. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.     
 6. Zapraszam na Mszę Świętą na zakończenie roku w sobotę o godz. 17.00.
 7. W Nowy Rok obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również światowy dzień modlitw o pokój. Msze Święte w  Baranowie o godz. 9.00; 10.30 i 12.00.  
 8. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w czwartek od 9.30-10.00. 
 9. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.       
 10. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki z dodatkiem Pięć minut z Bogiem oraz Mały Przewodnik dla dzieci.
 11. Kolęda w tym tygodniu będzie w Baranowie:

Środa            15.30           ul. Szamotulska  40 – 32a (parzyste)

Czwartek     15.30            ul. Szamotulska  81 – 9 ( nieparzyste)

Piątek           15.30           ul. Biała 43 -1, Szamotulska 73, Wierzbowa

12. Zmarła nasza parafianka śp. Maria Świerczyńska z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…