Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To prawda wiary, która wyróżnia nas chrześcijan spośród innych religii. Prawda, której nie zdołamy nigdy zgłębić swym umysłem, ale która została nam objawiona, abyśmy mogli uwielbiać Pana Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 2. Od dzisiaj przestaje obowiązywać dyspensa ogólna od udziału we Mszy niedzielnej udzielona przez Arcybiskupa na czas epidemii. Czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do 14 września.     
 3. Dzisiaj po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 4. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Natomiast w czasie oktawy Bożego Ciała połączone będą z procesją eucharystyczną.   
 5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte z uroczystości w środę o godz. 18.30 z procesją oraz w czwartek o godz. 9.00; 10.30 i 12.00. Po Mszy o 12.00 procesja eucharystyczna w tym roku z uwagi na epidemię będzie tylko wokół kościoła. Podczas procesji proszę zachowywać między sobą bezpieczny dystans lub zakryć nos i usta.
 6. Zapraszam dziewczynki, zwłaszcza te które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii, do sypania kwiatków podczas procesji. Próba w środę o 16.30 przy kościele.
 7. Podczas oktawy Bożego Ciała procesje wokół kościoła będą po Mszach wieczornych.   
 8. W sobotę zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00 z procesją wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece.
 9. Przez cały czerwiec można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko, imiona rodziców, adres, datę urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców na adres: baranowo@archpoznan.pl
 10. Bierzmowanie młodzieży w naszej parafii zostało przesunięte na 10 września 2020 r.  
 11. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne jest tylko w poniedziałek od 17.00 – 18.00.
 12. Za tydzień zbierać będziemy po Mszy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  
 13. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci.

Z A P O W I E D Z I *

GORCZYCA Łukasz Piotr, kawaler, rzymskokatolickie, par. Zmartwychwstania Pańskiego, Poznań
KABACIŃSKA Paulina,panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo 

TOMASZEWSKI Maciej Błażej, kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Poznań
LISIECKA Agnieszka Wisława, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.