Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tej prawdy nie zdołamy nigdy pojąć swym umysłem. Została ona nam objawiona przez samego Boga, abyśmy mogli Go uwielbiać jako Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 2. Dziś przeżywamy kolejny dzień nowenny przygotowującej nas na wznowienie peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej jutro, w święto Nawiedzenia NMP, na ostatnie nabożeństwo majowe i Mszę Świętą. 
 3. Ksiądz Arcybiskup, podobnie jak w ubiegłym roku, przedłużył także w roku 2021 czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej do 14 września, czyli święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Od tych przykazań kościelnych nie ma dyspensy.  
 4. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Natomiast w środę i w czasie oktawy Bożego Ciała połączone będą z procesją eucharystyczną.  
 5. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy o nich w modlitwie.   
 6. W środę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dla rodziców dzieci, które w czerwcu i lipcu przystąpią do sakramentu chrztu. Katecheza odbędzie się w salce parafialnej o godz. 19.30.  
 7. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte z uroczystości w środę o godz. 18.30 z procesją oraz w czwartek o godz. 9.00; 10.30 i 12.00. Po Mszy o 12.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami Baranowa. Podczas procesji należy zachowywać między sobą bezpieczny dystans lub zakryć nos i usta. Proszę Szanownych Parafian o udekorowanie emblematami eucharystycznymi i flagami swoich domów. Panów proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i niesienie baldachimu. Panie z Żywego Różańca proszę o asystowanie Jezusowi Eucharystycznemu ze świecami.   
 8. Zapraszam dziewczynki, zwłaszcza te które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii, do sypania kwiatków podczas procesji. Próba we wtorek o 17.00 przy kościele. Podczas oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła będą po Mszach wieczornych.  
 9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej dla dzieci od godz. 17.00. 
 10.  Od czerwca do października zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Pierwsze nabożeństwo z 5 sobót odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 11.  W czerwcu można zapisywać dzieci, które chcą przystąpić w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Proszę to uczynić drogą emaliową podając następujące dane: imię i nazwisko dziecka, imiona rodziców, adres, datę i miejsce urodzenia i chrztu dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz numer telefonu kontaktowego do rodziców.
 12. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz Mały Przewodnik dla dzieci.