Święto Przemienienia Pańskiego

  1. Dzisiaj po Mszy o godz. 9.00 zebranie Wspólnoty Żywego Różańca.  
  2. Dzisiaj uroczystą Mszą posłania sprawowana pod przewodnictwem papieża Franciszka kończą się w Lizbonie obchody 37. Światowych Dni Młodzieży.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym obchodzimy ważne rocznice w historii naszej Ojczyzny oraz liczne święta maryjne. W tym czasie wielu wiernych w pieszych pielgrzymkach zdąża na Jasną Górę. Miesiąc sierpień jest także miesiącem dobrowolnej abstynencji podjętej w intencji trzeźwości tych wszystkich, którzy w naszym kraju nadużywają alkoholu bądź są od niego uzależnieni.
  4. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa o godz. 18.00. w poniedziałek na modlitwę różańcową, w środę na nowennę do Świętej Rodziny, a w piątek na adorację i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.       
  5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  6. Rodziców dzieci, które w przyszłym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz młodzieży która we wrześniu rozpocznie naukę w klasie siódmej, a która chce rozpocząć także przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszę swoje dzieci zgłaszać w Biurze Parafialnym.     
  7. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i czwartek od 8.30 do 9.00. W Biurze można zamawiać intencje na drugie półrocze. 
  8. Za tydzień zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.

O G Ł O S Z E N I E    S P O Ł E C Z N E

Sołtys Baranowa zaprasza w środę 9 sierpnia do Świetlicy Wiejskiej przy ul . Spokojnej na zebranie wiejskie w celu zaopiniowania projektu uchwały Rady Gminy w sprawie określenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w gminie Tarnowo Podgórne.