Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich swoją łaską oraz darzy pokojem i zdrowiem. Niech Jego opieka chroni każdego z nas od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała.     
  2. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego, za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła, parkingu kościelnego, udekorowanie świątyni kwiatami. Nie wymieniam ich z nazwiska, gdyż jest to ciągle ta sama grupa osób, tak nieliczna, jak grono najwierniejszych uczniów, trwających przy Chrystusie na Kalwarii. Dziękuję także zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego, ministrantom, Seniorom, czytającym i śpiewającym, Panom Kościelnemu i Organiście. 
  3. Msze Święte w Baranowie w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych o godz. 9.00; 10.30; 12.00.   
  4. W drugi dzień świąt wielkanocnych tradycyjnie zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do Święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej wszystkich wiernych, by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Nowenna w niedzielę i poniedziałek przed Mszą Świętą o godz. 9.00. a w tygodniu przed Mszą wieczorną. W przyszłą niedzielę dodatkowo będzie Msza o godz. 15.00 przy pomniku Miłosierdzia Bożego za wszystkich zmarłych. Każdy kto przyjmie w tym dniu Komunię Świętą, jak zapewniał Pan Jezus w objawieniach siostrę Faustynę, uwolni się od kar za grzechy, które będzie musiał odpokutować po śmierci w czyśćcu.      
  6. W piątek z racji trwającej oktawy Wielkanocnej, która ma rangę uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. Za tydzień Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję za przekazane dla Ukrainy dary. Kartony można dostarczać przed Mszą do zakrystii. Za tydzień zbierać będziemy ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  8. W środę przypada 20. rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego do katedry. Otoczmy w tym dniu Pasterza Archidiecezji naszą modlitwą.
  9. Do parafii dotarło podziękowanie z Żydaczowa za zebrane i przesłane środki medyczne i opatrunkowe dla tamtejszego szpitala. Z treścią można się zapoznać na stronie internetowej naszej parafii. Nadal można je składać u Pana Sołtysa w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Spokojnej, w godzinach od 19 do 20.