Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Wszystkim Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza obficie łaskami oraz darami pokoju i zdrowia i chroni od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała.     
  2. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego, za posprzątanie i dezynfekcję kościoła, przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, udekorowanie ich kwiatami, zaangażowanych w przygotowanie świątecznej liturgii, pilnowanie limitów osób wchodzących do kościoła. Pomimo panującego reżimu sanitarnego mogliśmy te święte dni przeżyć wspólnie zjednoczeni we wspólnej  wierze w Zmartwychwstałego Pana, czy to w niewielkiej grupie w świątyni, czy dużo większej na placu wokół kościoła, czy wreszcie łącząc się przez transmisję na parafialnej stronie facebooka.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze Święte w Baranowie o 9.00; 10.30; 12.00. Dla osób, które nie będą uczestniczyć we Mszy, a chcą przyjąć Komunię Świętą taka okazja będzie w pierwszy i drugi dzień Wielkanocy o 11.30.  
  4. W drugi dzień świąt wielkanocnych tradycyjnie zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do Święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcam wszystkich wiernych, zwłaszcza w sytuacji panującej pandemii, by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W przyszłą niedzielę dodatkowo będzie Msza o godz. 15.00 podczas której uroczyście wprowadzimy do naszej świątyni relikwie św. Siostry Faustyny i zostanie poświęcony jej nowy wizerunek przygotowany na tę uroczystość.
  6. W piątek z racji trwającej oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. Biuro Parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się mailowo lub telefonicznie.