Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

,,Głosimy Chrystusa Zmartwychwstałego”

 1. Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego  – w  parafii przeżywaliśmy w minioną sobotę uroczystości I  Komunii św. –  dzieci trzeciej grupy.
 1. Dzieci pierwszokomunijne z grupy III od poniedziałku do piątku mają Biały Tydzień, dlatego Msze św. w tym tygodniu są o 18:30 (także w czwartek), jeśli chcą mogą wraz z rodzicami uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 18:00.
 1. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu o godz. 18:00: od poniedziałku do środy. Natomiast od czwartku nabożeństw czerwcowe po Mszach św. W sobotę i niedzielę zapraszam do rodzinnego odmawiania.
 1. W pierwszy piątek miesiąca:
 • Objazd chorych od godz. 09:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:30, w czasie jej trwania okazja do spowiedzi. Dzieci przychodzą na 17:00 do spowiedzi św., aby pół godziny później przyjąć Komunię św.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 09:00 różaniec, medytacja i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • 25 czerwca chcemy zorganizować Biesiadę parafialną – z okazji 20. rocznicy jej powstania, dlatego  zapraszam na drugie spotkanie 29 maja, godz. 19:15 – salka – wszystkich zainteresowanych.
 • Nasza młodzież z Duszpasterstwa Młodych – zaprasza młodzież na spotkanie dyskusyjno – modlitewne w środę – 31 czerwca – na godz. 18:30 do salki.
 • Spotkanie należących do Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 04 czerwca, po Mszy św. o godz. 09:00.
 • Krąg Biblijny – poniedziałek – 05 czerwca – godz. 19: 15 w salce – rozważamy Ewangelię dnia.
 • Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 17:00 w salce.
 • Drugie zebranie z rodzicami dzieci klas II – zapisy na termin I Komunii św. – 12 czerwca – 19:15 – salka.
 1. Dziękuję:
 • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarowanie dla parafii nowego mszału – 550zł, resztę sumy wpłaciłem na konto parafialne – przeznaczone na remont kościoła chybskiego.
 • Za posprzątanie kościoła parafialnego – 3 rodzicom dzieci klas II.
 1. Do sprzątania zapraszam mieszkańców ul. Wiosennej i Wierzbowe w piątek – na 19:15.
 1. Jeśli zaś ktoś chciałby pomóc w remoncie finansowo, to można wpłacać ofiarę na konto parafialne, pod hasłem: Chyby – kościół. Podaję nr konta:

66 1050 1533 1000 0022 0142 2272

 1. Informacje, o parafii znajdują się na nowej stronie internetowej:  ww.baranowo.archpoznan.pl ,  stara strona będzie działać jeszcze przez rok:    www.parjozef.org.
 1. Po Mszy św. – ministranci sprzedają prasę katolicką.
 1. Zapowiedzi:

Michał Sitek, kawaler, rzymskokatolik, parafia św. Józefa – Baranowo oraz Patrycja Klimowicz, panna, rzymskokatolik, parafia św. Piotra i Pawła – Obrzycko. Zap. II.

Przemysław Gmerek, kawaler, rzymskokatolik, parafia św. Józefa – Baranowo oraz Natalia Antczak, panna, rzymskokatolik, parafia św. Józefa – Baranowo. Zap. I.

Makary Perek, kawaler, rzymskokatolik, parafia św. Józefa – Baranowo oraz Ewa Erdei, panna, rzymskokatolik, parafia św. Józefa – Baranowo. Zap. I.

ks. Andrzej Strugarek

Baranowo, 28 maj  2017 roku