Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przygotowujemy się na uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę wieczorem podczas Wigilii Zesłania Ducha Świętego w parafiach naszej Archidiecezji obchodzić będziemy jubileusz pierwszego polskiego biskupstwa utworzonego w Poznaniu przed 1050 laty przez papieża Jana XIII.
 2. Dzisiaj podczas Mszy o godzinie 12.00 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w sobotę i przyszłą niedzielę o 12.00 w naszej parafii będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dlatego zwracam się do Parafian z serdeczną prośbą, aby w niedzielę wybrali inne Msze, a o godzinie 12.00 umożliwili udział w uroczystości rodzinie i gościom pierwszokomunijnym.
 3. W tym tygodniu o 16.30 od poniedziałku do środy odbywać się będą próby dzieci pierwszokomunijnych. W czwartek od godziny 16.00 do 18.00 spowiedź dzieci i ich rodzin.
 4. Z uwagi na próby dzieci w poniedziałek nie będzie czynne Biuro Parafialne.
 5. Zapraszam na nabożeństwa majowe o godzinie 18.00, a w czwartek po porannej Mszy.
 6. W poniedziałek o 19.15 zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej w roku 2019.
 7. We wtorek o godzinie 19.15 zapraszam na spotkanie do salki parafialnej członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 8. W środę zapraszam na drugie spotkanie z cyklu „Droga Ucznia” opartych na tekstach Ewangelii według św. Marka. Rozpoczyna się ono Eucharystią o godzinie 18.30, a następnie wspólna agapa i spotkanie w salce parafialnej.
 9. Dzisiaj o godzinie 21.00 zapraszam czcicieli Matki Bożej na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Proszę zabrać ze sobą świece.
 10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 11. Zmarła nasza parafianka śp. Stanisława Maciejewska z Baranowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…

O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E

Rada Sołecka Baranowa organizuje we wrześniu wycieczkę do Puław, Nałęczowa Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

Sołtys i Rada Sołecka zaprasza na zebranie mieszkańców Chyb które odbędzie się w poniedziałek 14 maja w świetlicy wiejskiej w Chybach.

Z A P O W I E D Z I                                                                                                                                                                                                                                             

TADEUSZ POLAŃSKI, wdowiec, rzymskokatolik, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

DOROTA POLAŃSKA, wolna, rzymskokatolik, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga