Niedziela Świętej Rodziny

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy dwie uroczystości. Jutro w Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i w sobotę Objawienia Pańskiego. Ponieważ są to święta nakazane porządek Mszy świętych w te dni jak w każdą niedzielę.
 2. Jutro obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na progu Nowego Roku prośmy Nowonarodzonego Chrystusa o dar pokoju dla nas samych, naszych rodzin, naszego kraju i całego świata.
 3. W tym tygodniu Msze św. od wtorku do piątku z racji kolędy będą o godz. 9.00.
 4. Biuro parafialne podczas trwania kolędy czynne tylko w czwartki od. 9.30-10.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. wyjątkowo od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.00 a po niej Komunia św wynagradzająca dla dzieci.
 6. 6 stycznia podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kadzidła i kredy. Tego dnia zbierane będą po Mszach ofiary do puszek na misje.
 7. 6 stycznia podczas Mszy o godz. 12.00 grać będzie Harcerska Orkiestra Dęta z Mosiny, a po Mszy zapraszam na koncert kolęd. A po południu o godz. 16.00 zapraszam wszystkie grupy duszpasterskie na opłatek i wspólne śpiewanie kolęd do salki parafialnej.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszych kościołów na obchody uroczystości Narodzenia Pańskiego. Paniom i Panom, służbie liturgicznej, a szczególne podziękowanie parafianom za dar nowych lamp oświetlających prezbiterium i choinek i kwiatów na święta.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godzinie 12.00 zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Proszę, aby przyniosły ze sobą świece chrzcielne, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 10. W przyszłą niedzielę Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza po wieczornej Mszy na spotkanie do salki osoby pragnące pogłębić swoją więź z Panem Bogiem.
 11. W piątek proszę parafian o pomoc w posprzątaniu kościoła z ulic Radosnej, Skrytej i Wczasowej. Podczas kolędy sprzątanie będzie po porannej Mszy św. o 9.00.
 12. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Pani Sołtys Ewa Jurasz i Rada Sołecka w Chybach zaprasza dnia 06.01.2018 r. o godzinie 17.00 na spotkanie Noworoczne na parkingu przy molo.