Niedziela Świętej Rodziny

  1. Przeżywamy dzisiaj święto Świętej Rodziny. Polecajmy opiece Pana Jezusa, Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa nasze rodziny, aby wsparte Bożym błogosławieństwem kroczyły drogą świętości. Dzisiaj podczas Mszy o godz. 9.00 śpiewać będzie Chór z Tarnowa Podgórnego, a o godz. 12.00 grać będzie kwartet dęty z Poznania.
  2. Od piątku rozpoczęły się w Baranowie odwiedziny duszpasterskie rodzin. Początek kolędy o godz. 15.30, w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii. Kartki z planem można zabrać przy wejściach do kościoła. Kolęda w Chybach rozpocznie się od 26 stycznia.
  3. Z uwagi na kolędę Msze Święte będą rano o godz. 9.00, a Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartki od 9.30 – 10.30.
  4. W poniedziałek 31 stycznia zapraszam wszystkich Parafian na Mszę o godz. 18.30 i na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w kończącym się Roku Pańskim 2018.
  5. W Nowy Rok obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Ponieważ jest to święto nakazane porządek Mszy jak w niedzielę. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy Nowonarodzonego Chrystusa, aby przyniesiony prze Niego pokój zapanował na ziemi i w ludzkich sercach.
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. wyjątkowo od godz. 10.00. Po południu od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza święta o godz. 18.30.
  7. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian mieszkających przy ulicach: Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek na misje. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej, a o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii przynoszą świece, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
  9. 6 stycznia po Mszy o godz. 12.00 zapraszam wszystkich Parafian na jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie. A po południu o godz. 16.00 zapraszam do salki parafialnej na wspólne śpiewnie kolęd.