Niedziela Palmowa

 1. Zapraszam dzisiaj o godz. 16.00 na ostatnie Gorzkie Żale. Serdecznie dziękujemy ks. Dawidowi Wojdowskiemu za wygłoszone kazania pasyjne.  
 2. Dzisiaj po Mszy o godz. 9.00 zebranie Wspólnoty Żywego Różańca.  
 3. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy błogosławieństwo gałązek palmowych.
 4. Marsz Papieski w Poznaniu zaplanowany na dzisiejszy wieczór został odwołany z uwagi, że wcześniej na jego trasie zgłoszono kilka innych zgromadzeń. Organizatorzy, odpowiedzialni za bezpieczeństwo  uczestników i ryzyko zamieszek podjęli decyzję, że marsz się nie odbędzie.       
 5. W Wielkim Tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 6. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów Akademii Pitagorasa. 
 7. Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.30; Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o 17.00; Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Msze Święte w pierwsze i drugie święto wielkanocne w Baranowie o 9.00; 10.30 i 12.00. 
 8. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie.
 9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu wyjątkowo będą w Wielką Środę od godz. 9.00. Chorych i osoby starsze proszę zgłaszać w zakrystii po Mszy. 
 10. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszam na wspólną modlitwę Liturgią Godzin, na tak zwaną ciemną Jutrznię o godz. 9.00. W te dwa dni gorąco zachęcam Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 9.00 do 22.00. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9.00 do 20.00.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
 12. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Święta Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Wielki Piątek po liturgii, a w Wielką Sobotę przed Wigilią Paschalną. W pozostałe dni przed Mszą Świętą. Zachęcam do udziału w nowennie. W niedzielę 16  kwietnia o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych w czyśćcu cierpiących przy pomniku Miłosierdzia Bożego. Tego dnia, kto przyjmie Komunię Świętą może uwolnić się od wszelkich kar za grzechy, które będzie musiał odpokutować po śmierci w czyśćcu.   
 13. W Wielką Sobotę święcenie potraw na stół wielkanocny w Baranowie.  Święcenie potraw o godz. 12.00; 13.00 i 14.00.
 14. Dziękuję za przekazaną daninę diecezjalną. Do tej pory z tego obowiązku wobec diecezji wywiązało się 129 rodzin. Dlatego, daninę będzie można jeszcze złożyć do skarbony w okresie wielkanocnym.
 15. Parafian, biorących udział w Wigilii Paschalnej proszę o przyniesienie świec na liturgię.  
 16. Po Mszy dostępny jest nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci na kwiecień.
 17. Podziękowania dla 24 uczniów klasy 6 ze Szkoły Podstawowej Polskich Noblistów, którzy w piątek po zajęciach szkolnych uporządkowali teren cmentarza parafialnego w Przeźmierowie.