Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 ostatnie Gorzkie Żale. Serdecznie dziękujemy ks. Gniewomirowi Kujawie za wygłoszone kazania pasyjne, które przybliżyły nam chrześcijański sens cierpienia. 
 2. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy błogosławieństwo gałązek palmowych.
 3. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 4. W Wielkim Tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 5. Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.30; Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 15.00, a Liturgia Męki Pańskiej o 17.00; Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Msze Święte w pierwsze i drugie święto wielkanocne w Baranowie o 9.00; 10.30 i 12.00.
 6. W Wielki Czwartek przypada narodowe święto Chrztu Polski. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.  
 7. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
 8. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszam na wspólną modlitwę Liturgią Godzin, na tak zwaną ciemną Jutrznię o godz. 9.00. W te dwa dni gorąco zachęcam Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 9.00 do 22.00. W Wielki Piątek adoracja dla młodzieży od 21.00 do 22.00. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9.00 do 20.00. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszam na adorację w Wielką Sobotę o godz. 11.30.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
 10. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Święta Miłosierdzia Bożego. Jutro przypada rocznica uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Nowenna w Wielki Piątek po liturgii w Wielką Sobotę przed Wigilią Paschalną i pozostałe dni przed Mszą Świętą. Zachęcam do udziału w nowennie.  W niedzielę 24  kwietnia o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych przy pomniku Miłosierdzia Bożego. Tego dnia, kto przyjmie Komunię Świętą może uwolnić się od wszelkich kar za grzechy, które będzie musiał odpokutować po śmierci w czyśćcu.    
 11. W Wielką Sobotę święcenie potraw na stół wielkanocny odbędzie się w Baranowie.  Święcenie potraw o godz. 12.00; 13.00 i 14.00.
 12. Parafian, biorących udział w Wigilii Paschalnej proszę o przyniesienie świec na liturgię.  
 13. Wojna w Ukrainie przybiera coraz bardziej barbarzyńskie oblicze. Mordowane są niewinne osoby cywilne. Wielu cierpi z powodu braku pożywienia. Dlatego po Mszy można odebrać specjalnie przygotowany przez Caritas karton, który można wypełnić artykułami podanymi na liście. Zebrane dary będą przekazane dla potrzebujących Ukraińców. Cały czas można składać w Świetlicy Wiejskiej środki medyczne dla szpitala w Żydaczowie koło Lwowa.   
 14. Dziękuję za przekazaną daninę diecezjalną. Do tej pory z tego obowiązku wobec diecezji wywiązało się niespełna 10% rodzin naszej parafii. Koperty wyłożone będą jeszcze przez okres wielkanocny na skarbonie pod chórem.      
 15. W Poniedziałek Wielkanocny zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 16. Po Mszy dostępny jest nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.