Niedziela Palmowa

  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejszy czas dla chrześcijan. Będzie on w tym roku przeżywany bardzo specyficznie z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Pomocą do przeżycia wydarzeń zbawczych w swoich domach jest opracowanie liturgii Triduum Paschalnego, które można pobrać ze strony internetowej parafii. 
  2. Rada Ministrów od 12 kwietnia, czyli Wielkanocy, zezwoliła wiernym na udział we Mszy Świętej w liczbie do 50 osób. Z uwagi na ciągle rosnącą liczbę zachorowań, ta liczba może jednak ulec zmianie. Arcybiskup Metropolita przedłużył dla wszystkich wiernych dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej do odwołania.
  3. Transmisja on-line z naszego kościoła Mszy niedzielnych jest o godz. 9.00 i 12.00 na parafialnym koncie facebooka. Adres konta jest na internetowej stronie parafii.
  4. Przypominam o obowiązku przystąpienia do Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czas ten Ksiądz Arcybiskup wyznaczył na okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli 7 czerwca 2020 roku. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą lub po telefonicznym uzgodnieniu.
  5. Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.30; Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00; Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Wszystkie te liturgie będą transmitowane przez internet. 
  6. W Wielki Piątek i Sobotę w ciągu dnia jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Z uwagi na istniejącą pandemię nie będzie w tym roku święcenia potraw na stół wielkanocny. Uczyni to głowa rodziny w domu zasiadając z swymi najbliższymi w Wielkanoc do świątecznego śniadania. Modlitwę błogosławieństwa można pobrać ze strony internetowej parafii.  Woda święcona jest dostępna w kościele w specjalnie przygotowanych buteleczkach.           
  7. Kto pragnie przystąpić do Komunii w Niedzielę Palmową i Zmartwychwstania, może to uczynić w kościele w Baranowie pomiędzy Mszami o 10.30 i 12.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów. Kto natomiast preferuje pozostać w domu może przystąpić do Komunii duchowej. Informacje o warunkach Komunii duchowej zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.
  8. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszam do modlitwy różańcowej w rodzinnym gronie o ustanie epidemii oraz potrzebne łaski i siły dla personelu medycznego i służb sanitarnych walczących z pandemią koronawirusa.
  9. Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania. Sprawy pilne lub zamawianie Mszy Świętej można załatwiać telefonicznie.

Z A P O W I E D Z I *

WETMAN Patryk                          kawaler, rzymskokatolickie, par. Imienia Maryi, Poznań 

PEMPERA Agata                          panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.